• rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
  • odra.jpg
  • czerna2.jpg
Start
środa, 24 lipca 2019
PREZENTACJE TRADYCJI WIELKANOCNYCH Drukuj
poniedziałek, 15 kwietnia 2019
W tegoroczne Prezentacje Tradycji Wielkanocnych Powiatu Głogowskiego po raz kolejny włączyła się Gmina Żukowice. Odbyły się one 13 kwietnia w galerii Glogovia. Była to trzynasta edycja, która przyciągnęła wielu mieszkańców Głogowa i okolic.

Naszą gminę reprezentowało Sołectwo Kromolin i Kłoda oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nielubi, które zadbały o piękne stoiska. Można było na nich podziwiać ręcznie wykonane ozdoby wielkanocne tj.: palmy, koszyczki czy pisanki. Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszyły się przygotowane przez panie potrawy na świąteczne stoły. Mnogość zaprezentowanych dań sprawiła że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, od wędlin po sałatki i słodkości w postaci ciast i babeczek. Panie z naszych stoisk częstowały przybyłych między innymi: żurkiem, mazurkami, ciastami i wyrobami mięsnymi. Podczas całego wydarzenia na scenie wystąpiły zaproszone zespoły folklorystyczne, a wśród nich zespół Chaber oraz Brzegowiacy z naszej gminy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w przygotowaniach. Dziękujemy również wszystkim odwiedzającym nasze stoisko, a tych których nie było zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry